Στο πλαίσιο του προγράμματος «Συναρμολογώντας τον υπολογιστή Quest», οι μαθητές της Β’ τάξης Πληροφορικής επισκέφτηκαν την εταιρεία Info Quest Technologies και γνώρισαν εκ των έσω τον τρόπο λειτουργίας μιας μεγάλης εταιρείας Πληροφορικής. Ειδικότερα, στην αρχή οι μαθητές, μαζί με τους συνοδούς καθηγητές τους, παρακολούθησαν μια παρουσίαση 20 περίπου λεπτών σχετικά με την ιστορία του Ομίλου Quest και τις νέες τάσεις της Τεχνολογίας. Έπειτα, οι μαθητές χωρίστηκαν σε ομάδες και μαζί με έναν πιστοποιημένο τεχνικό συναρμολόγησαν από την αρχή έναν υπολογιστή Quest και στη συνέχεια είδαν τη διαδικασία του ποιοτικού ελέγχου. Αμέσως μετά, οι μαθητές επισκέφτηκαν το Τμήμα Τεχνικών Επισκευών της Info Quest Technologies μαθαίνοντας περισσότερα για την επισκευή των tablets, των φορητών υπολογιστών, των τηλεφώνων Xiaomi και των προϊόντων Apple.