Στις 21-12-23 οι καθηγήτριες και μαθήτριες των εργαστηρίων Αισθητικής, Κομμωτικής και Φυσικοθεραπείας, του Τομέα Υγείας προσκάλεσαν και περιποιήθηκαν τις συναδέλφους εκπαιδευτικούς, στη χριστουγεννιάτικη δράση που οργάνωσε το 1ο ΕΚ Β΄ΑΘΗΝΑΣ- ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ. Τη δράση μας τίμησε με την παρουσία της η κα Πίσπα Γεωργία, Πρόεδρος του Κέντρου Πρόληψης ΑΡΓΩ, Ειδική Σύμβουλος για θέματα Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας στην εταιρεία Περιφέρεια Αττικής.

Οι μαθήτριες του εργαστηρίου Αισθητικής ανέλαβαν να πάρουν το ιστορικό πελάτη και παρείχαν υπηρεσίες όπως περιποίηση προσώπου και άκρων, καθώς και μακιγιάζ.

Οι μαθητές και μαθήτριες του εργαστηρίου Κομμωτικής χτένισαν τις κυρίες που έκλεισαν ραντεβού, ενώ οι μαθητές και μαθήτριες του εργαστηρίου Φυσικοθεραπείας έκαναν μάλαξη και παρείχαν συμβουλευτική κινησιοθεραπεία.

Για τον παραπάνω σκοπό τα εργαστήρια είχαν ήδει παραλάβει νέο εξοπλισμό, για να υποδεχθούν τις ωφελούμενες εκπαιδευτικούς, και όχι μόνο!